Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOtomatik SulamaOtomatik Sulama Sisteminde Spring Seçimi

Otomatik Sulama Sisteminde Spring Seçimi

Değerli Ziyaretçimiz,

Bizim Tüketicilerimiz bir ustayla veya esnafla muhatap olup, bir otomatik sulama sistemi kurdurmak istediklerinde maliyeti etkileyen en önemli faktör spring seçimidir. Ancak spring seçimi otomatik sulamanın sağladığı konforu üst düzeye de çıkarabilir veya sizi pişman da edebilir. Tabi bizim tüketicimiz bu detayı bilmediği için genellikle otomatik sulama sisteminin maliyeti ile ilgilenir. İşi yapacak kimse ise özellikle projesiz çalışan biri ise büyük ihtimal kafasına göre m2 fiyatı üzerinden giderek ve sistemi rotor diye adlandırdığımız büyük fıskiyelerle kurup size uygun bir fiyatla teslim edecektir.

İşte tam bu noktada bir pişmanlıklar sinsilesi sizi bekliyor olabilir. Birde bahçeniz 500m2 den küçükse seyredin gitsin. Rotor springler 9-15 metre atış mesafesinde büyük parklarda, futbol sahalarında kullanılmak üzere yapılmıştır. Dolayısıyla siz bu spring i 7 metre atacak bir yere koyduğunuzda ne kadar ayarlasanız da karşıda bir cam, duvar vs.. varsa en iyi ihtimalle az bir rüzgarla suyun amacının dışındaki yerleri ıslattığını göreceksiniz. Ayrıca bu atış yapacağı 7 metre üzerinde örneğin bir gül bitkiniz varsa basınçlı sulamasıyla gül zamanla zarar görecektir.  Ancak 1,2-5,5mt aralığında çalışan sprey spring olarak adlandırdığımız küçük springlerle otomatik sulama sulamaya tam istediğiniz gibi hükmedebilirsiniz. Böylece de otomatik sulamadan zevk alırsınız. Örnek vermek gerekirse 7-8 tane rotorun suladığı bir yer için 20-25 tane sprey spring kullanmanız gerekecektir ki, bunu da işin montajını yapacak olan usta kesinlikle istemeyecektir.

O otomatik sulama için en önemli konu fiyat alırken m2 ye göre değil projeye göre fiyat veren birinden fiyat almak ki bu adamın işi bildiğini gösteren en önemli kıstastır. Bundan sonra ise villa ve 500m2 den küçük bahçelerde kesinlikle sprey spring kullanılmalıdır. 500 m2 nin üstündeki bahçelerinde geniş düzlüklerinde rotor, nisbeten küçük yerlerinde sprey springler kullanılmalıdır.

İyi Sulamalar Dileriz 🙂

Otomatik Sulama Sisteminde Spring Seçimi

rotor

 

 

 

 

 

 

 

Rotor

 

 

 

Rotor

 

 

 

 

 

Rotor Sulaması

 

 

 

 

 

 

 

Sprey Spring

 

 

 

 

 

 

Sprey Spring

 

 

 

 

Sprey Spring

 

 

 

 

Sprey Spring Sulaması

Benzer Makaleler

Popüler Yazılar